Blog

Wielkanocna Paczka

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” rozpoczyna akcję Wielkanocna Paczka dla Rodaków z Ukrainy. Dotarły już do nas prośby od ok. 1300 oczekujących pomocy rodaków. Wielkanocna Paczki zostaną dostarczone do Polaków w rejonach: wołyńskim, chmielnickim, winnickim, tarnopolskim, odesskim, lwowskim. Partnerami akcji są należące do „Wspólnoty Polskiej”, Domy Polskie w Barze i Samborze. Adresatami akcji pomocowej są przede wszystkim najboleśniej dotknięci dramatem toczącej się wojny ludzie starsi i samotni.

Warunkiem powodzenia akcji jest udana zbiórka artykułów żywnościowych. Paczki będą standaryzowane i we wszystkich znajdą się te same produkty, zatem konieczne jest prowadzenie zbiórki żywności i innych artykułów zgodnie z przygotowaną listą.

Państwa dary będziemy przyjmować w Domu Polonii w Rzeszowie, Rynek 19 w godz. 8 -15, lub po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod nr 502 251 935, 603 882 688.

Zbiórka będzie trwać do dnia 5.04.2022r. aby paczki mogły zostać dostarczone na Ukrainę przed Świętami Wielkanocnymi.

LISTA PRODUKTÓW, KTÓRE ZBIERAMY I KTÓRE ZNAJDĄ SIĘ W PACZCE ŚWIĄTECZNEJ W LINKU: http://wspolnotapolska.org.pl/wiadomosci.php?id=7890