Blog

FESTIWAL KULTUR I KRESOWEGO JADŁA

FESTIWAL KULTUR I KRESOWEGO JADŁA – to sentymentalna podróż w czasie do magicznych miejsc na dawnych Kresach Rzeczpospolitej, które w wyniku przemian historycznych stały się tyglem narodów, kultur i obyczajów tworząc niepowtarzalny klimat i atmosferę tych ziem.

Dzięki temu Festiwal urzeka magią barw, dźwięków i smaków sprawiając, że każdego roku odwiedza go coraz więcej ludzi z całej Polski.

Nadzwyczajny klimat, niezwykłe miejsca niezapomniane wrażenia czekają na wszystkich od 31 lipca do 7 sierpnia 2016r w powiecie lubaczowskim, województwo podkarpackie.

Rozpocznie go spotkanie Kresowian i lwowska pacałycha w Lubaczowie. Tydzień wypełnią konferencje, wystawy, spotkania i warsztaty. Koncerty zespołów folkowych i folklorystycznych wypełnią przestrzeń kusząc barwami i piękną muzyką. Na kino kresowe i prelekcje o dawnych Kresach zaprasza Tomasz Kuba Kozłowski z Domu Spotkań z Historią w Warszawie.

Finał odbędzie się w Baszni Dolnej przy Kresowej Osadzie. Czekają na Was: Konkurs kulinarny „Kresowe Jadło”, gotowanie z G. Russakiem, kuchnia węgierska, słowacka, ukraińska, degustacje, giełda staroci, kiermasz rękodzieła i drewnianych zabawek, wesołe miasteczko. Na dużej scenie wystąpią m.in. Karczmarze na Nowo oraz Enej.